خون شهدای جهادگر زمینه ساز ظهور صاحب الزمان (عج) است

آنچه در ادامه می خوانید، گفتاری است از حاج حسین یکتا، یادگار دفاع مقدس و جانباز سرافراز انقلاب اسلامی:

اگر در جنگ به من می گفتند که تو بعد از جنگ بعد از این همه توپ و آتش باید بمانی و دوباره داغ همسنگرانت را در جبهه فرهنگی در اردوهای جهادی و در اردوهای راهیان نور نظاره کنی می گفتم که بسیار سخت است. مزد جهاد شهادت است. مزد رفاقت با امام حسین (ع) خونی رفتن است.

خانمی باردار در زمان شاه قصد سفر کربلا می کند و همسرش به او می گوید چون تو باردار هستی رفتن به کربلا سخت است بیا از کربلا رفتن بگذر چون بچه می افتد و اجازه بده بعد از بدنیا آمدن فرزندمان به کربلا برویم. خانم گوش نکرد و به همسرش گفت که باید برویم. رفتند به سمت کربلا و در کربلا این خانم حالش بد شد و بعد از اینکه او را پیش دکتر بردند دکتر گفت که بچه شما مرده. خانم به همسرش گفت که مرا کنار ضریح امام حسین (ع) قرار بده. مرد این کار را کرد. بعد از مدتی که همسرش به خواب رفته بود بیدار شد و به او گفت که حضرت زهرا (س) را در خواب دیدم. در خواب به من فرزندی عنایت کرد. مرد گفت بعد از اینکه همسرم این قضیه را تعریف کرد او را نزد دکتر بردم و دکتر گفت که فرزندتان زنده شده و عمرش به دنیا بوده است. ما در کمال تعجب به ایران برگشتیم و نام او را محمد ابراهیم گذاشتیم. این نوزاد شد محمد ابراهیم همت. در جنگ دلاورانه شرکت کرد و خانواده اش بدن او را بدون سر تحویل گرفتند، پدر و مادرش گفتند این فرزند را به شما تحویل دادیم که مانند فرزند عزیزتان سر از بدن او جدا شده است.

خداوند بعضی وقتها هدیه خود را با عنوان فرزند به ما عنایت می کند. فرزندانی که باید در راه اسلام و انبیا حرکت کنند. چند وقت پیش برای نماز خدمت رهبر عزیز بودیم که ایشان گفتند: “عده ای امده اند در کشورمان که می خواهند اسلام و انقلاب را با هم از ما بگیرند. به همه بگویید که هرکاری کاری از دستشان برمی اید بکنند.”

جوانهایی که شال و کلاه می کنند و به روستاهای محروم اعزام می شوند و فعالیت جهادی می کنند همین حضورشان و دلگرمی که برای روستاییان به ارمغان می اورند بسیار با ارزش است. صرف حضور معنوی جهادگران هم راه گشاست حتی اگر سازندگی به همراه نداشته باشد. همین حضور جهادگران حتی ارزشش از آن مسجد و حمام بالاتر است. جهادگرانی که به روستا می روند فکر نکنند که روستا را می سازند، برعکس روستا جهادگر را می سازد. این هجرت است که جهادگر را می سازد. خانواده های جهادگران بدانند که همسر و فرزندشان برای اسلام جهاد کرده است بلکه به فرمان نائب حضرت مهدی (عج) رفته است.

بسیاری از جوانان را دیده ام که به من گفته اند در اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی ما خودمان را پیدا کردیم و دلمان رقیق شد. مزد جهاد شهادت است. بعضی از جوانان واقعا با برکتند مانند جوانهای جهادی که خیرشان به بقیه می رسد اما بعضی از جوانان هم متاسفانه بی برکت هستند. جوانهای جهادی واقعا با برکت هستند. فضاهای زیادی دیده ام هم در داخل و هم در خارج اما در یک جا واقعا کم اوردم انهم در بشاگرد که رفته بودم و عبدالله والی را در حال خدمت رسانی در ان اب و هوا دیدم. بعد از شهدا خداوند این جوانان جهادی را به ما عنایت کرده است. اگر این جوانان جهادی نبودند، معلوم نبود که حاج حسین یکتا کجا بود.

خون جهادگران هدر نمی روند این خون ها اثر دارد. همانطور که خون شهیدان هدر نرفت. خون غواصی که در عملیات والفجر ۸ طعمه کوسه شد و شهید شد و در تشعیع پیکر او کل مردم تهران به خیابان ریخته بودند هدر رفت یا جوانی که پدر مادرش او را به جبهه نفرستادند و با آن جوان ترشی انداختند و بعد در گذر زمان تصادف کرد و فوت کرد؟ کدام ضرر کرده اند؟ آن والدینی که نگذاشتند فرزندشان به هیئت برود نگذاشتند به اردوی جهادی و به اردوی راهیان نور بروند کدام ضرر کرده اند. خون جهادگران تاثیر دارد.

یکروز صبح در ماه بهمن امسال یکی از جوانان افغانستانی از دانشگاه بین المللی قزوین امام خمینی تماس گرفت و گفت شما یکنفر جوان جهادی دارید که به ما اموزش فعالیتهای جهادی بدهد؟ گفت ما ۴۰۰ جوان افغانی هستیم و بعد از اموزش می خواهیم اردوهای جهادی را در افغانستان انجام دهیم. خون جهادگران تاثیر دارد. می بینید که خون جهادگران تاثیر دارد و خون جهادگران مرز نمی شناسد و مرزها را می شکند. جوانان عراقی در اربعین می پرسیدند که فعالیتهای جهادی چگونه است! امروز بین نجف و کربلا قدم می زنیم مداحی می کنیم روضه می خوانیم و فلافل می خوریم! امنیت و آرامش داریم. صدام به درک رفت. کو معاویه؟ کو شمر؟ همه به درک رفتند. اما نام امام حسین (ع) نام امام علی (ع) و نام امام خمینی تا ابد زنده است. فرزندان جهادی باقیات صالحات هستند. انسان آرزو می کرد کاش فرزندان زیادتری می داشت و در راه جهاد در راه اسلام هدیه می کرد.

بچه های جهادی جلا پیدا می کنند، وقتی از اردوهای جهادی به خانه شان بر می گردند صفا پیدا می کنند و بعد بها پیدا می کنند. بسیاری از پدر مادران می گویند که فرزندشان بعد از اردوی جهادی رقیق تر و با صفاتر شده است. باید خدا را به خاطر داشتن فرزندان جهادی شاکر باشیم. شهدای مدافع حرم هم جهادگر هستند. نمونه بارز جهادگری که در اردوی جهادی صفا پیدا کرد و بعد اعتبار پیدا کرد حمید اسداللهی بود. همه مدافعان حرم اعتبار پیدا کردند اما حمید اسداللهی جور دیگری بود و از بین خود جهادگران بلند شد. حمید هم جهادی بود که صفا پیدا کرد و بعد بها پیدا کرد و شهید شد.

بنده یکی از افتخاراتم شرکت در اردوهای جهادی است. مردم شهدا را دوست دارند چون از جانشان بخاطر مردم گذشتند. جهادگران هم با ایثار خود باید در دل مردم بیشتر جا باز کنند. جنگ ما الان جنگ نرم و جنگ اجتماعی است. اگر جهادگران باهم متحد باشند خیلی از کارهای فرهنگی را می شود انجام داد. اردوهای جهادی دلها را رقیق می کند. اردوهای جهادی می خواهد جوانان را با آقا امام زمان (عج) همراه کند.اردوهای جهادی می خواهد جوانان ما را با صفا بار بیاورد. به خانواده های جهادگران تبریک و تسلیت می گویم. خون شهدای جهادی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *